Брънсън отбелязва 32 точки, Никс печели 6-та поредна победа и изпраща Хийт до 6-та поредна загуба, 125-109
AP News | 2024-01-27 | 00:56:48

НЮ ЙОРК (AP) — Джейлън Брънсън има 32 точки и осем асистенции, а Ню Йорк Никс победиха Маями със 125 -109 в събота, печелейки шеста поредна победа и изпращайки Heat до шеста поредна загуба.

Джулиъс Рандъл добави 19 точки и девет борби за Никс, но напусна с оставащи 4:27, след като изглеждаше, че се приземи силно на рамото му, когато Хайме Джакес младши пристъпи пред него, опитвайки се да поеме удар Рандъл кара към коша.

Брунсън помогна на Никс да го разчупят завинаги с бърз удар 13-3, за да отворят четвъртата четвърт и след това изпрати Хийт в таймаут, докато разпродадената публика изрева, когато неговата тройка по средата на мача период го прави 112-96.

ОГ Ануноби също имаше 19 точки за Никс, които се подобриха до 12-2 този месец, след като стартира за първи път на Нова година.

Джими Бътлър вкара 28 точки за Хийт, които върнаха Джакес след шест мача отсъствие поради контузия в слабините, но бяха надиграни с 36-23 в четвъртата четвърт. Дънкан Робинсън вкара 19 точки, а Тайлър Херо завърши с 18.

Кевин Лав също се върна след боледуване, като най-накрая даде на Хийт пълния си набор от играчи. Треньорът Ерик Споелстра каза, че също толкова важно е Heat да се върнат към начина, по който обикновено се състезават. Те със сигурност не достигнаха стандартния си четвъртък, когато бяха издухани със 143-110 на домашния си терен от Бостън.

Хийт приличаха много повече на себе си, но след като Бътлър ги върна от пасив от 13 точки до равенство в края на третата четвърт, играта бързо се измъкна, докато той беше на пейката и почиваше, за да започне четвъртата.

Брансън имаше два коша в вълнението на Ню Йорк, за да отвори четвъртия и завърши 12 за 22 от полето, правейки четири тройки.

Никс ​​водеха с 82-69 3 1/2 минути преди края на третата четвърт, но Бътлър вкара девет точки, а Робинсън направи две тройки в срив 17-4, който изравни на 86 13 секунди до края. Рандъл вкара тройка при сирената, за да върне преднината на Никс, отивайки към четвъртата позиция.

Центърът на Никс Айзая Хартенщайн се завърна, след като пропусна два мача поради контузия на лявото ахилесово сухожилие и отбеляза четири точки и шест борби.

Напрежение: Домакин Финикс в понеделник вечер.

Никс: в Шарлът в понеделник вечер.